info@bakanpsikolojikdanismanlikmerkezi.com
0 530 083 36 97

S.S.S.

SSS

Hayat her zaman beklediğimiz gibi mükemmel bir şekilde ilerlemeyebilir, birtakım can sıkıcı tecrübeler edinebililiriz. Yaşadıklarımız sonucunda kendimizi içinden çıkamayacağımız bir durumda , çaresiz, mutsuz, umutsuz, endişeli hissedebiliriz. Bir süre sonra bu hisler günlük hayatımıza da yansımaya başlar ve işlevselliğimiz etkilenir. Günlük işlevsellik etkilenmeye başladığı andan itibaren de psikolojik destek almak gereklidir. Bu tabiki acil olan durumlar içindir, şahsi kanaatim her bireyin sorunu olsun ya da olmasın bir psikoloğu olması gerektiğidir.

Öncelikle terapistinizin lisans diplomasını varsa eğer yüksek lisans diplomasını sorun. Terapi yaklaşımını sorun, size uygun olup olmadığına karar verin.

Bu soruya şu şekilde cevap verebiliriz. Nasıl ki herkesin parmak izi birbirinden farklıysa, her bir bireyin terapi süreci, seansa uyumu, terapistle uyum süreçleri değişkenlik gösterir. Bu sebeple net bir süre verilemez.

Seans süresi 45-55 dk arasında sürmektedir. Uyguladığımız bazı terapi modellerinde ise daha uzun sürebilmektedir.

Terapi sürecinin belki de en önemli kuralı danışan gizlilik esasıdır. Danışanın paylaştığı hiç bir konu, hiç bir bilgi rızası olmadan paylaşılamaz.

Psikolog ve danışanın aynı ortam içerisinde bulunmasına imkan vermeyen durumlarda online terapi yapabilir, süre, uyum, ücret bakımından değişiklik göstermez, tek farkı görüşmeler yüz yüze değil internet üzerinden zoom programı veya WhatsApp uygulaması ile yapılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Detaylı bilgi ve ücretsiz ilk seans randevusu almak için bizimle iletişime geçin.

Alanımızla alakalı tüm soruları yanıtlamaktan mutluluk duyarız.

Gönder
💬Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?